Mercedes-Benz Türk, “BusWorld Turkiye 2014” Fuarında!

0
1975

Mercedes-Benz Türk,  “BusWorld Turkiye 2014” Fuarında!

Fuarın ilk gününde yapılan lansman ile yeni Setra TopClass ilk defa Türkiye pazarına tanıtıldı ayrıca kuruluşundan bu yana ürettiği 70.000’inci otobüs de sergilendi ve ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. 

mercedes-benz-travego-busworld-2014


Şehirlerarası otobüs pazarının 46 yıldır lideri olan Mercedes-Benz Türk, İstanbul’da bulunan Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda ürettiği teknoloji ve kalitede öncü Mercedes-Benz otobüslerini ve 2013 yılından beri satışını gerçekleştirdiği Setra marka otobüslerini, “Busworld Turkey 2014” fuarında sergiliyor. 
mercedes-benz-travego-busworld-2014-3(1)

Mercedes-Benz Türk’ün 12.560 m2lik geniş standında sergilediği araçlar;

– Mercedes-Benz Conecto Solo ve Conecto Körüklü
– Mercedes-Benz Travego 15 SHD
– Mercedes-Benz Tourismo 15 RHD ve Tourismo 16 RHD
– Setra 515 HD, Setra 516 HD/2 ve Setra 517 HDH’den oluşuyor. 

Sergilenen bu modellerin yanı sıra ziyaretçiler, ikinci el otobüs satış faaliyetlerini yürüten BusStore, Mercedes-Benz Satış Sonrası Hizmetler ve Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’in sunduğu hizmet ve kampanyalar hakkında kurulan özel standlar üzerinden bilgi edinebiliyorlar.
Mercedes-Benz-Turk-Otobus-Pazarlama-ve-Satis-Muduru-Burak-Tarim-busworld-2014

Setra TopClass Türkiye’de ilk kez tanıtıldı

Türkiye pazarına ilk kez sunulan Setra TopClass ailesinin yeni nesil 500 serisi; Euro 6 motoru, aerodinamik tasarımı, güçlendirilmiş karoserisi ve lüksü yeniden tanımlayan donanımıyla sektörün zirvesine yerleşiyor.

Mercedes-Benz tarafından geliştirilen 476 PS (350 kW) gücünde, EURO 6 normuna uygun, sıralı 6 silindirli motoruyla Setra, kullanıcılarına benzersiz bir güç ve çekiş sunuyor. Euro 6 motor teknolojisindeki daha verimli yanmayla beraber araç daha az yakıt tüketiyor ve daha az emisyon üretiyor. Yenilenen aerodinamik tasarımın yanında, yüksek hızda otomatik olarak al-çalan karoseri ve daha pek çok diğer yenilik aracın yakıt tüketimini optimize ediyor.

TopClass 500 Serisi’nin, 3 akslı 14 m uzunluğundaki S 517 HDH modeli 476 PS (350 kW) gücünde, EURO 6 normuna uygun, sıralı 6 silindirli motorla donatılıyor. 54 kişilik yolcu kapa-sitesine sahip bu model, Mercedes-Benz’in yaygın servis ve yedek parça ağıyla da, Türkiye’nin her yerinde kullanıcısının yanında yer almaya hazır.,

Mercedes-Benz-Turk-Direktorler-Kurulu-Baskani-Rainer-Genes

Burak Tarım: “Mercedes-Benz Türk, 46 yıllık liderliğini güçlendiriyor”

Fuarda ziyaretçiler ve basın mensupları ile bir araya gelen Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Müdürü Burak Tarım “46 yıllık geçmişi olan Mercedes-Benz Türk, otobüs sektöründeki lider konumunu bugüne kadar ürünlerinde en üst seviyede güvenlik, konfor, ergonomi, güç ve performans sunarak, ekonomi ve yüksek kazanç için gerekli tüm şartları yerine getirerek korudu. Bunun yanı sıra geniş satış sonrası hizmetler ve servis ağı ve yüksek ikinci el değeri de sektörde tercih edilmemizde önemli etkenler oldu. Kendi bünyemizde yer alan BusStore ve Mercedes-Benz Finansal Hizmetler ile yaptığımız ortak çalışmalar neticesinde, sektörün ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak çözüm paketlerini genişleterek sunmaya devam etmeyi ve 2014 yılında da başarılı bir yıl geçirerek, şehirlerarası otobüs pazarındaki lider konumumuzu korumayı hedefliyoruz.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

mercedes-benz-travego-busworld-2014-2


Mercedes-Benz Türk’ün Türkiye’de ürettiği “70.000’inci Otobüs” fuarın yıldızı oldu

Mercedes-Benz Türk tarafından üretilen “70.000’inci Otobüs” olan Travego 15 standta sergilenen en özel araçlardan biriydi. Mercedes-Benz Türk Bayii Has Otomotiv sahiplerinden Latif Karaali’nin sahip olduğu özel koleksiyonundan alınan ve geçmişten günümüze Türkiye şehirlerarası otobüsçülük tarihinde yer alan otobüs şirketlerinin biletleri ile giydirilmiş olan Travego 15, ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. “Zamanla biletler değişse de lider hiç değişmedi. 46 yıldır birlikte yola çıkıyoruz” mesajı verilen, 1960’lardan günümüze “gerçek” bilet ve bilet kaplarından oluşturulan özel jette, 257 firmanın toplam 295 bileti kullanıldı. Geçmişteki firmaların bir kısmı bugün artık piyasada olmasa da, halen yollarda olan birçok firma var. Mercedes-Benz Türk, bu özel çalışma ile müşterileriler ile tarihe dayanan iş birliğini ve 46 yıldır süren liderliğini vurguluyor.

Otobüslerin karoserisi, Hoşdere Fabrikası’nda katoforez daldırma boya tesisinde gördüğü işlem sayesinde, korozyona karşı en iyi şekilde korunarak uzun yıllar kalitesini koruyor. Yaygın servis ve yedek parça ağıyla da Mercedes-Benz, Türkiye’nin her yerinde kullanıcısının yanında yer alıyor.

mercedes-benz-70.000-otobus-busworld-2014(1)

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Rainer Genes;

“Mercedes-Benz Türk, sektörde 46 yılını dolduran köklü ve güçlü bir şirket. İstanbul ve Aksaray’da direkt olarak 5.000’i aşkın çalışana istihdam sağlarken, Türkiye genelinde de 4.000 kişilik bir bayi ağına sahip. Bugüne kadar 807 milyon € ‘luk bir yatırım gerçekleştirdik. Üre-time başlamamızdan bugüne kadar da toplamda 70.000 adetlik otobüs üretimi yaptık. “Busworld 2014 Turkey” fuarında Mercedes-Benz Türk olarak ürettiğimiz “70.000’inci Otobüsümüzü sergiliyor olmanın gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

tasimacilar.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.