Anadolu Isuzu: 12 Metrelik Citiport Otobüsünü Tanıttı

0
1570

Anadolu Isuzu 12 metrelik, kentiçi toplu taşıma aracı olan Citiport’u Busworld 2014 fuarında müşterilerine tanıttı.


isuzu-12-metre-otobus-nasil

Anadolu Isuzu, 24-27 Nisan 2014 tarihleri arasında İstanbul (CNR) Fuar Merkezi’nde düzenlenecek Busworld Turkey 5. Otobüs Endüstrisi ve Yan Sanayi Uluslararası İhtisas Fuarına katıldı. Anadolu Isuzu standında yeni 12 metrelik toplu ulaşım otobüsü CITIPORT’un yanı sıra tasarım harikası yeni 9.5 metre turizm otobüsü VISIGO, şehir içi toplu ulaşım otobüsü CITIBUS ile TURKUAZ, NOVO LUX ve NOVOCITI modelleri de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. 

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, basın toplantısında yaptığı konuşmada, bu yıl Anadolu Isuzu’nun Japon Isuzu ile ortaklığının 30’uncu yılını kutladıklarını ve 30 yıldır Türk ticari hayatının tam kalbinde yer alarak Türk ekonomisinin gücüne güç katmanın verdiği gururu yaşadıklarını belirtti. Tuğrul Arıkan, şirket vizyonlarının inovatif yatırımlar ile sürdürülebilir büyüme sağlamak olduğunu; bunun için de ihracat coğrafyasını büyütmeye odaklanılacağını ve pazar genişletme faaliyetlerinin Avrupa ve mevcut bölgelerle sınırlı kalmayarak gelişmekte olan ülke pazarlarını da kapsayacağını ekledi.
fatih-tamay-isuzu-12-metrelik-otobus

CITIPORT: Şehrin Yeni Yıldızı Sahaya Çıkıyor
Kullanıcıların ihtiyaçları göz önüne alınarak “ideal araç tasarımı” çerçevesinde tasarlanan    12 metre segmentindeki toplu ulaşım aracı CITIPORT sahaya çıkıyor. Kendine özgü tasarımıyla çarpıcı dış görünüme sahip olan CITIPORT; geniş ve ferah iç hacmi ve koridorlarıyla yolcularına konfor ile güveni birarada sunuyor. 


CITIPORT, şehir içi ulaşım için sunduğu engelsiz ulaşım konsepti ile tüm engelli yolcular için kolay ve rahat ulaşım imkanı sağlıyor. CITIPORT’da tekerlekli sandalye kullanıcılarına ayrılan özel renkli alan, işitme engelliler için bilgi ekranları, görme kaybı olan yolcular için yüksek kontrast ve sesli bilgilendirme sistemleri ile hareket kabiliyeti düşük yolcular için kolay ulaşılabilir destek elemanları bulunuyor. Kneeling özelliği sayesinde ise araç yana doğru eğilerek engelli yolcuların kolay inip-binmesi sağlanıyor. Araç içerisindeki eğim maksimum 4,5 derece ile sınırlandırılarak, hareket kabiliyeti düşük yolcuların çok daha rahat seyahat etmeleri sağlanıyor. Yolcuların araç içinde tutunmasını kolaylaştıran üçlü koruganlar, segmentinde ilk kez CITIPORT’da.

Toplu ulaşımda yolcuların en fazla ihtiyaç duydukları uygun iklimlendirme, 39 kW gücündeki üstün klima sistemi ve homojen dağılmış kalorifer sistemi ile kusursuz sağlanıyor.

CITIPORT, güvenlik açısından da tam not alıyor. Elektronik kontrollü valfler sayesinde hızlı tepki veren tam havalı EBS fren sistemi, durak freni, hem ayaktan hem elden kumandalı şanzımana entegre 3 kademeli intarder ve yokuşta geri kaymama özelliği ile hem yolcuların hem de kullanıcının güvenliği garanti altına alınıyor.

Şehrin yeni lideri,   şoför konforunu da en yüksek düzeyde karşılıyor. Separatörle ayrılmış özel şoför kabini ve koltuk pozisyonuna göre ayarlanabilen, görüş açısını bozmayan direksiyon miline entegre gösterge paneli sayesinde şoförün yalnızca yol ile ilgilenmesi sağlanıyor. Havalı, ayarlanabilir sürücü koltuğu ve standart elektrikli şoför camıyla şoförler için yolculuklar CITIPORT ile artık çok daha konforlu. Ön panele entegre iç ve dış kamera ekranı ile şoförler aracın her köşesine rahatlıkla hakim olabilecekler.

CITIPORT’da kullanılan en yeni teknolojiyi içeren Multiplex sistem ise müşteri ihtiyaçlarına göre esnek tasarım ve üretim imkanı sunuyor. 

Standart olarak ZF marka 6 ileri tam otomatik vites ve 6 silindirli dizel common rail turbo motor ile pazara sunulacak CITIPORT, Anadolu Isuzu markasını taşıyacak. 

isuzu-12-metre-otobus-nasil-citiport


VISIGO: Turizm Taşımacılığının ve Şehirlerarası Yolculuğun Konfor İkonu

Modern ve gösterişli yapısı, özgün dış dizaynı ile turizm ve şehirlerarası yolcu taşımacılığında tüm ihtiyaçları karşılayan VISIGO, ön tavanda standart olarak yer alan panoramik tavan camıyla yolcuların daha aydınlık ve ferah bir yolculuk yapmasına olanak sağlıyor. Her koşulda otomatik açılıp kapanabilen perdesiyle içeriye gelen ışığın istenen şekilde ayarlanmasını sağlıyor. Opsiyonlu olarak satışa sunulan üç bölmeli cam tavan ise tasarımda Anadolu Isuzu farkını ortaya koyuyor. Sınıfının en geniş ve en yüksek otobüsü olan VISIGO’ da ergonomi ve ferahlık ön planda yer alıyor.

Yine segmentinde bir ilk olarak tam otomatik iklimlendirme (ısıtma ve soğutma) sistemini standart olarak sunan VISIGO, 28,4 kW klima kapasitesi ve 38.270 kcal/h ısıtma kapasitesi ile hem yaz sıcağında hem kış soğuğunda konforlu bir yolculuk yapılmasına olanak sağlıyor.

Güvenliğin ön planda tutulduğu otobüste, ön ve arka disk frenler, çift devreli otomatik ayarlı ABS’li tam havalı fren sistemi, yardımcı egzoz freni, motor odası yangın algılama ve ikaz sistemi ile yolculuk daha güvenli hale geliyor.

Müşterilerin isteğine uygun 35+1, 37+1 ve 39+1 oturma opsiyonlarına sahip VISIGO, özel olarak tasarlanan koltukları ve yolcu başına düşen daha fazla bagaj alanı ( 5.5m³) ile fark yaratıyor.

Sürücünün rahatlıkla ulaşabileceği şekilde tasarlanan ergonomik ve oldukça estetik sürücü torpidosu, rezistanslı ve otomatik sürücü penceresi, ledli gündüz sürüş farları, ısıtmalı ve elektrik kontrollü aynaları ve sürücü kliması ile seyahatler VISIGO kullanıcıları için çok daha konforlu. 250 litrelik yakıt tankı kapasitesi ise tek seferde daha çok yakıt alarak kullanıcısına kolaylık sağlıyor

VISIGO’nun sektöre getirdiği yeniliklerden biri ise multimedya set. Multimedya set ile tek bir ekran üzerinde MP3, DVD, navigasyon ve yol bilgisayarı aynı anda kullanılabiliyor. 

Gnl.Md.TArıkan

CITIBUS: Şehir içi Toplu Taşımacılık için İdeal Çözüm

Isuzu CITIBUS’lar büyük otobüs kullanmanın mümkün olmadığı alanlara çözüm getirmesiyle belediyelerin büyük beğenisini topluyor. Yeni nesil Isuzu CITIBUS’lar daha uzun, daha geniş, daha ekonomik ve sınıfının en yüksek yolcu kapasitesine sahip otobüsü olma özelliğiyle belediyelerin gözdesi. 204 beygir motor gücüne sahip olması, alçak tabanı, engelli rampasıyla tüm ihtiyaçları karşılıyor. 

isuzu-12-metre-otobus-nasil-fatih-tamay-tugrul-arikan


NOVO Ailesi: Küçük Otobüsün Ekonomisi, Büyük Otobüsün Konforu
Estetik ve göz alıcı görüntüsünün yanı sıra üstün donanımıyla yeni nesil NOVO Otobüs Serisi, yolcu taşımacılığının standartlarını yükseltiyor. Aerodinamik ve modern çizgileri ile göze çarpan NOVO serisi, sadece dış dizaynı ile değil iç dizaynıyla da yenilikçi bir yapıya sahip.

NOVO, tüm seride standart olarak kullanılan ön ve arka disk fren sistemiyle güvenliği üst seviyeye taşıyor. Yekpare-füme renkli yan camları, standart sis ve gündüz farları, boynuz tipi yeni yan aynalarıyla güvenli bir sürüş imkanı sağlıyor. NOVO LUX ve NOVO ULTRA’da ısıtmalı yan aynalar standart olarak sunuluyor. NOVO serisinin en donanımlı modeli olan NOVO ULTRA, 190 beygirlik motoru, standart çift camı ve elektrikli sürücü camı ile görücüye çıkıyor. 

Türkiye’de küçük otobüs piyasasının lider üreticisi Anadolu Isuzu güvencesiyle üretilen sınıfının ilk engelli rampalı aracı olan NOVOCITI, düşük yakıt tüketimiyle işletme giderlerinizi azaltıp, kazanca kazanç katıyor. Kaptanlarımızın isteklerine göre farklı koltuk dizilimi opsiyonları bulunan NOVOCITI, 55 kişilik yolcu kapasitesiyle şehir içi yoğun hatlarda hem yolcularını rahat ettirecek, hem de kaptan şoföre küçük otobüs ile büyük otobüs kazancı sağlıyor.TURKUAZ : Turizm Sektörünün Gözdesi

Turizm sektörünün gözdesi Isuzu TURKUAZ, modern görünüşü ve konforuyla keyifli bir yolculuk sağlıyor. 31 koltuk sınıfının yaratıcısı TURKUAZ, sektörün büyük otobüslerden beklediği konfor ve güvenlik seviyesini yakalarken aynı zamanda bir minibüsün   sağlayabileceği atikliği, ekonomiyi ve manevra kabiliyetini de vaat ediyor. 33 koltuğa kadar çıkabilen değişik koltuk versiyonları ve 26 kişilik VIP seçeneği ile her türlü ihtiyaca cevap verebiliyor.

4,2 m³ bagaj hacmi, ideal aydınlatma sistemi ve dikey yönde açılan amortisörlü bagaj kapakları ile rahat ve efektif bir bagaj alanı kullanımı sunuyor. TURKUAZ’ın geniş, gölgeli ve çift katlı yolcu camları, ferah iç dizaynını tamamlayarak aracı şehir turları için ideal bir otobüs yapıyor. Kayak dolabı soketleri, ön ısıtıcısı (Webasto) ve güçlü ısıtma sistemi ise TURKUAZ’ı kış turizmi için de mükemmel bir araç yapıyor. Maksimum düzeyde rahatlık amacıyla tasarlanan geriye yatar, yana açılır koltuklar uzun mesafeli yolculuklarda büyük otobüs konforu sağlıyor.

tasimacilar.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.