World of Trucks Nedir?

0
1283

World of Trucks Nedir?

Oyun değil!

wotrnedir

SCS Software yeni projesini geçtiğimiz gün(18.06.2013) duyurdu.

Projeyle ilgili resmi ve resmi olmayan bilgileri açıklayacağız.

 

AÇIKLAMANIN TÜRKÇE ÇEVİRİ

Bugün size uzun süreli projemiz olan Euro Truck Simulator 2’nin içine gizlediğimiz küçük birşeyi tanıtacağız.

World of Trucks’ın asıl amacı,size birbirinizle buluşup,iletişime geçip,rekabet edebileceğiniz bir çevre yaratmaktır.

Yeni patch’den kısa bir süre sonra,şu anda sıkı bir test aşamasında olan bir update yayınlama çabası içindeyiz.Bu update ile oyuna fonksiyonellik kazandıracak,birçok özellik eklenecektir.

Bu,tamamen yeni bir başlangıcı daha ilk safhalarıdır.Bunu ilerilere taşıyacağız.Olumlu önerilerinizi dürüstçe yazınız ve bu ilerlemeye katkıda bulunun.

-Projenin Türkçe anlamına bakacak olursak Dünya Kamyonları gibi bir anlam ortaya çıkıyor. SCS Software bu projeyle tüm oyuncularını(ETS2’den sonra) online bir sistem üzerinde(www.worldoftrucks.com) buluşturmayı amaçlıyor. Oyuncular birbirlerinin araçlarını görebilecek paylaşımlar yapabileceklerdir. MMORPG şeklinde bir oyun bekleniyor.

-Euro Truck Simulator 2’de test ediliyor ve yakın zamanda yeni güncellemeyle birlikte oyuna eklenecek. Yapımcılar kısa adıyla WOTR ile Euro Truck Simulator 2’nin değişime uğrayacağını , satışların artacağını oyunun daha zevkli hale geleceğini açıkladılar. World of Trucks kesinlikle Multiplayer bir oyun değildir. Online demek Multiplayer demek değildir. SCS Software ETS 2 ve sonrasındaki oyunlarda Multiplayer düşünmüyor 2015’ten önce Multiplayer bir oyun beklemeyiniz. Devasa haritada Multiplayer özelliğinin olması mümkün değildir.

-World of Trucks üzerinden kesin bir bilgi olmasada yapımcı açıklamalarına göre kurduğumuz şirketler rekabet edebilecek kim bilir belki araç alıp satarız. Aslında TÜRK oyuncuları bu sistemi çok önceden icat etmişti. SANAL ŞİRKETLER! Online olmasada bir araya gelen gruplar tıpkı online oynar gibi seferler düzenleyip bunları oyun forumlarında (SİMÜLASYONTÜRKForum) paylaşılıyor.

-Proje hakkında SCS klasiği olarak net bir bilgi yok sizlere zorlanarak anlatabiliyorum inanın bende bu durumdan bıktım blogta adam gibi yazı yazamıyorlar. Hiçbirşeyleri net değil gına geldi artık!

-Bir kısım oyuncu projeden görüntü gösterilmediği için ön yargılı davranıyor. İnanın herşey açıklandığında sistem kullanılabilir hale geldiğinde orjinal almayanlar bile hemen gidip satın alacaklardır. SCS Software ETS 2, ATS(AmericanTruckSim) ve eklenir mi bilmiyoruz çünkü otobüs simülasyonu belki ona özel bir sistem kurulur Euro Coach Simulator oyunlarına farklı bir hava katacaktır. Proje kesin olarak açıklandıktan sonra yeni Euro Truck Simulator 2 çekilişlerimiz olacaktır.

-LeaderBoard sistemi tıklayınız.- Scania Truck Driving Simulator oyununda uygulanmaya başlanmıştı.

-World of Trucks fikrini kim ortaya attıysa onu tebrik ediyoruz. Aksi halde oyuncuların öfkesi giderek artacaktı modifiye yaparak zaman harcamaktan bıktılar. Online sistemle oyun bambaşka bir hava gelecek 🙂

 

Yazdıklarımızın çoğuna kendi imkanlarımızla ulaştık resmi bilgi değildir. Tam olarak nasıl bir sistemin geleceğini henüz bilmiyoruz. Projenin ilk aşamasında tek bir mod olabilir. Bundan 4-5 ay sonra projenin tam halini görebiliriz.

Herkese iyi oyunlar….

SimülasyonTÜRK www.simulasyonturk.com

Forum www.simulasyonturk.com/forum

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.