BusWorld Otobüs Fuarı 24 Nisan’da İstanbul’da

0
1075

BusWorld Otobüs Fuarı 24 Nisan’da İstanbul’da

5. Otobüs Endüstrisi ve Yan Sanayi Uluslararası İhtisas Fuarı İstanbul’da 24 Nisan’da düzenlenecek

Başta minibüs ve midibüs segmentleri olmak üzere önemli bir üretici ve kullanıcı ülke konumunda olan Türkiye, 5. Otobüs Endüstrisi ve Yan Sanayi Uluslararası İhtisas Fuarı, Busworld Turkey 2014 ile gövde gösterisi yapacak. Son yerlerin kaldığı fuarda eski katılımcı firmaların yanı sıra çok sayıda yeni firma da fuara katılıyor. En yeni otobüs, minibüs ve midibüs modellerine ek olarak yan sanayi sektöründe faaliyet gösteren firmaların da en son ürün ve hizmetleriyle ziyaretçi karşısına çıkacağı fuar, 24-27 Nisan tarihleri arasında İstanbul (CNR) Fuar Merkezi’nde 4 gün süreyle gezilebilecek. Yerli ve yabancı profesyonel ziyaretçilere açık olacak fuarı, yurtdışından gelecek basın mensupları da yakından takip edecek.

busworldhaberi

Fuarın resmi açılışı ve basın günü 24 Nisan’da
24 Nisan tarihinde İstanbul (CNR) Fuar Merkezi içinde yer alan Dünya salonunda saat 11:30’da resmi açılış töreni gerçekleştirilecek fuarın basın günü ise aynı gün düzenlenecek. Otomotiv ve otobüs sektörü ile ilgili yerli ve yabancı basın mensupları, 24 Nisan’da düzenlenecek olan basın gününde firmaların ürün lansmanlarını yakından izleyecek.

Alım heyetleri fuarı ziyaret edecek!
Tüm masrafları HKF Fuarcılık tarafından karşılanacak üst düzey yabancı firma ve yerel yönetim yetkililerinden oluşan alım heyetleri, katılımcı firmalar ile görüşmek amacıyla Busworld Turkey 2014 Fuarı’nı ziyaret etmek için İstanbul’a geliyor.  Afganistan, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Filistin, İran, Irak, Katar, Lübnan, Makedonya, Özbekistan, Pakistan, Sudan ve Tunus gibi ülkelerden gelecek yetkililer, Busworld Turkey Fuarı’nın katılımcı firmalarıyla fuar süresince ticari temaslarda bulunacak.

B2B uygulaması, ilk defa Busworld Turkey Fuarı’nda
Katılımcı ve ziyaretçileri buluşturan B2B uygulaması, Busworld Turkey Fuarı’nda ilk defa uygulanacak. Bu sayede fuarın tüm katılımcıları ve kayıtlı ziyaretçileri Busworld Turkey B2B web portalı üzerinden fuar öncesinde karşılıklı randevu alarak fuar alanında ikili görüşmeler yapabilecekler.
 “Uluslararası Karayolu Yolcu Taşımacılığı Birliği” IPRU heyeti Busworld Turkey Fuarı’nda
Türkiye’den TOFED ile birlikte; Ukrayna, Romanya, Gürcistan, İran, Azerbaycan, Makedonya, Bulgaristan, Ürdün, Rusya, Sırbistan, Sudan, Hırvatistan ve yeni dâhil olan Bosna-Hersek ve Karadağ ile birlikte toplam 15 ülkede karayolu yolcu taşımacılığı ile ilgili kuruluşları aynı çatı altında toplayan IPRU’ya  (International Passenger Road Transport Union) üye ülkelerden gelecek olan heyet, Busworld Turkey 2014 Fuarı çatısı altında bir araya gelip hem fuarı ziyaret edecek hem de firma yetkilileri ile görüşecek.
Busworld Academy kapsamında Yangın Güvenliği Semineri
Fuarın 2. günü olan 25 Nisan tarihindeki Busworld Academy kapsamında Yangın Güvenliği konulu bir seminer düzenlenecek.  Moderatörlüğünü  EBCA’nin (European Burn Casualties Association)  kurucu üyesi ve başkanı olan Dominiek Viaene’nin yapacağı Yangın Güvenliği konulu seminerde; İsveç’teki  SP Teknik Araştırma Merkezi’nden (SP Technical Research Institute) Fredrik Rosén;  “Otobüs ve Minibüslerdeki Motor Bölmelerinde Yangın Durdurma Sistemleri”, Fransız kaza uzmanı Patrick Botto; “Otobüslerde Çıkan Yangınların İnsan Kaynaklı Sebepleri ve Sonuçları”, ABD’li Kidde Technologies, Inc.  Genel Müdürü Joseph Peoples; “Otobüs Yangınlarını Önleme, Tespit etme ve Durdurma Yöntemleri” veFairport Merkez Okul Bölgesi Ulaşım Direktörü Peter Lawrence; “Otobüs Sürücülerinin Eğitimi ve Nitelikleri”, İngiltere’den Yangın Güvenliği Platformu Genel Müdürü Michael Hagen; “Otobüs ve Minibüs Yangınlarından Kaçış Yolları”, Fransa’daki  AREVA Ürün Müdürü, Dr. Franck Verbecke; “İlk Müdahale Ekipleri için Yakıt Pilli Otobüs ve Hidrojen Güvenliği Eğitimi” ve son olarak da Çin’deki Chongqing Jiaotong Üniversitesi’nden James Wang; “Otobüs ve Minibüslerde Güvenlik ve Yangın Güvenliği” konularında konuşma yapacaklar ve izleyicilerin sorunlarını yanıtlayacaklar.
Busworld Academy hakkında daha detaylı bilgi için:
http://academy.busworld.org

Busworld Turkey 2014 bir tık uzağınızda
Busworld Turkey 2014 Fuarı, kara ulaşımı sektöründe hizmet veren yerli ve yabancı firmaların ve ulaşım otoritelerinin ve ayrıca medya mensuplarının ziyaretine açık olacak. Otobüs dünyasındaki en son yenilikleri yakından görebileceğiniz fuar, dört gün süreyle ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. Bunun için tek yapmanız gereken www.busworldturkey.com adresinde on-line davetiye linkine tıklayıp bilgilerinizi girerek gönder tuşuna basmak.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.