World of Trucks Haber Bülteni #1 Yayınlandı

0
12660

World of Trucks Haber Bülteni #1 Yayınlandı

Euro Truck Simulator 2, American Truck Simulator, Euro Coach Simulator ve diğer projelerle ilgili açıklamalar yapıldı.

world-of-trucks-bulten1

SCS Software daha önce burada duyurduğu World of Trucks haber bülteninin ilkini bugün WoTR üyelerine göndermeye başladı. World of Trucks platformunda aktif olan veya bülten alma özelliğini aktif eden kullanıcılara gönderiliyor. Bu işlem binlerce kişiye gönderileceği için birkaç gün sürebilir.

Haber bülteninde Euro Truck Simulator 2, İskandinavya, Mercedes-Benz, Yeni mod atölyesi, American Truck Simulator ve Euro Coach Simulator projeleriyle ilgili bilgi ve görüntüler yer alıyor.

 

Bülten içeriği

 • İskandinavya Çıkışı!
 • İskandinavya’nın Geliştirilmesi
 • Topluluk ile Geliştirme
 • Yeni Özellik Açıklaması
 • Yeni Mercedes-Benz Actros
 • American Truck Simulator
 • Euro Coach Simulator

 


 

İskandinavya Çıkışı!

Euro Truck Simulator 2 İskandinavya DLC’si 7 Mayıs 2015 Steam’den çıkışını gerçekleştirdi.

 

İskandinavya genişlemesi Euro Truck Simulator 2 için en büyük ve en iddialı bir proje haline geldi.

Orijinal metinde daha önce yapılan açıklamalar yinelenmiş. İskandinavya genişlemesi ile ETS 2’nin atmosferi değişti. Karmaşık yol sistemi, yeni modeller, özgün yapılar, gerçeğe birebir benzetilmeye çalışılan şehir tasarımları…

Gelecekteki projeler ve güncellemeler için teknolojilerini geliştiriyorlar. (Oyun motoru, grafik motoru vb.)

İskandinavya’nın yapımı uzun bir zaman aldı bunun nedeni için açıklama yapılıyor.

Daha önceki projelerde geliştirici günlüğü yayınlanmadı. Zaman zaman belki bazı çalışma görüntülerini görmüş olabilirsiniz. Ancak İskandinavya için bunu yapıyorlar.

İskandinavya topraklarında üç ülke oluşturuldu. Danirma, Norveç ve İsveç.

İlk testler sırasında İskandinavya üzerinde araştırma yaparken ve yol ağını ortaya çıkaran arazi kütlesi yaratmak istenmiş. Özellik listesi giderek daha da büyüyordu. Orta, Kuzey ve Güney bölgelerinde çarpıcı farklar, daha keskin yol işaretleri için yeni gereksinimler, daha çeşitli kavşaklar(ve harita modlarındaki yaratıcılıktan ilham alınmış) ve sonunda gerçekleştirmişler. Genişlemenin satılması için diğer yöntemleri uygulamadıkları yeterince iyi olduğu için satmaya çalışıyorlar. Biz önemli ölçüde kalite çıtasını yükseltmek istediğimizi biliyorduk.

Sonunda bu hırsla başarırsak bizim oyuncu topluluğu nihai yargıç olacak. Bizim doğru olduğumuzu gösteren bazı işaretler şimdiden görünmeye başlamıştır. Geliştirme boyunca birkaç şehir ve eşsiz manzaraları bloglandı İskandinavya’nın yerlileri gerçek yolları, görülmesi gereken yerleri hatta sokakları tanıdı bildirdi.

Yeni araçlar için tonla yeni kaynak kodları yazıldı. Arazi modellenmesinde kullanılabilir yeni yöntemlerle yollar artık çok farklı oluşturulabilir. Bu tür kaput altı değişiklikler ve özelliklerin tanıtımı üretimin üzerinde büyük bir etkiye sahip. Programalama ekibi motor optizasyonu için zar zor ekleyerek ayak uydurmuştur.

Euro Truck Simulator 2’ye çok daha uzak perspektiften bakarsak evreni zenginleştirmiş ve genişletmiştir.

İskandinavya bir amaç değildir bir basamaktır. Nihai kamyon oyununun teknoloji ve içerik kombinasyonunu oluşturmak için biz inatla ana planı takip ediyoruz. Çeşitli DLC’ler ve oyun güncelleştirmeleri yol boyunca kilometre taşlarıdır elbette onlar bizim işi hayatta tutmak için önemlidir ancak bu kısa vadeli (göreceli olarak) projeler sadece bizim uzak hedefe yaklaşması içindir.

İskandinavya’da neler var?

 • Tamamen yeni nesil bir yol sistemi, tek tek ülkelerin zengin çeşitliliği için doğru işaretlenmiş yollar
 • Kamyon üreticilerinin yardımı ile iki kamyon fabrikasını uyguladılar. Södertälje’deki Scania fabrikası ve Göteborg yakınlarındaki Volvo fabrikası
 • 100’ün üzerinde yeni bölgeye özgün binalar, köprüler ve diğer yapılar(Danimarka ve İsveç arasında yer alan muazzam Öresund Köprüsü)
 • 15 deniz limanı, Yeni şehirler ve limanlar keşfetmek için gidilecek bir ton gidilecek yer verir.
 • Birkaç kilometreye yayılan birkaç büyük şehir ve teslimat depoları birbirinden oldukça farklı alanlara dağıtılmıştır. Otoyol kavşakları içinde kaybolmadan gidebilmenin gerçek bir olasılık olması
 • Yeniden oluşturulan hava sistemi ve geliştirilen aydınlatma. Bu İskandinavya’nın daha güzel görünmesine yardımcı olur fakat o bütün oyun dünyasına uygulanıyor.
 • Ağaçlar, çimenler, kaya oluşumları, göller, dağlar, nehirler hepsi yeni gölgeleme ve daha optimize edilmiş geotmeri ile makyajlanmıştır.
 • İskandinavya ile 80’nin üzerinde çeşitli yeni kargolar tanıtıldı. Çiftçliklerden ineklerin veya fabrikalardan kamyonların taşınması gibi…
 • İskandinavya’nın genelinde yeni şirketler ile yeni endüstriler var. Ana oyunla İskandinavya bölgesinin ekonomilerinin bağlanma süreci çalışmalarımız için oldukça ilham verici oldu. Yük ekonomisini ayarlamak için dahili bir araç yaratıldı. ETS2’nin gelecekteki evriminde uygulanmak için daha fazla sanayi ve daha fazla kargo tipleri derinlemesine planlanmıştır.
 • Feribot bağlantıları; Büyük Britanya ve Kuzey Polonya’da limanlar İskandinav bölgeleri ile bağlanmaktadır.
 • Kuzey dağları veya İskandinavya kilometrelerce uzunluktaki kıvrımlı tünelleri içerir hatta bazılarının içlerinde kavşak var.

 

Daha önce yapılan açıklamaları toparlanmış halini yayınlamışlar.

  

Hayran Topluluğu ile Geliştirilmesi

Hayranlarla olan iki yönlü iletişim muazzam faydalar getiriyor. SCS blog, Facebook, Twitter, Forum

– Orijinal dilinde yine daha önce yapılan açıklamalar yinelenmiş. SCS oyuncu topluluğuyla yakından iletişime olan firma. Sadık oyunculara bir kez daha teşekkür ediyor. Bunun faydalarını sıralıyor. Birçok özellik oyuncuların geri bildirimleri sonucu geliyor, düzeltiliyor, iyileştiriliyor. Bu iletişimi güçlendirmeyi hedefliyorlar. En sonra İsveç’te Scania Young European Truck Driver etkinliğine katıldılar. Scania firmasının daveti üzerine ve İskandinavya distribütörü Wendros yardımıyla bu etkinlikte Euro Truck Simulator 2 tanıtıldı. İskandinavya ilk kez kamuya açık bir alanda oynandı. Scania markasının Södertälje şehrindeki fabrikasında gerçekleştirildi. Bu etkinliğe topluluğun yakından tanıdığı popüler yayıncı Squirrel de katıldı.

 

Yeni Özellik: Mod Yöneticisi

Topluluğun geribildirimlerinden esinlenerek hazırlanan Mod Yöneticisi tanıtıldı. Bunun “rastgele” yeni bir özellik olduğu vurgulanıyor. Bunun dışında bu tarz başka özellikler de var. Şu an yeni bir oyun penceresi üzerinde çalışılıyor. Mod kullanıcılarının ve yaratıcılarının hayatlarını daha organize ve yönetilebilir yapmaları gerekiyor. Bir Mod Yöneticisi

Mod Yöneticisi oyun için yayınlanan modları düzenlemenize yardımcı olacak. Bu oyuncuların mod kaynaklarının bir arada olmasını sağlayacak. Gelecekte ayrıca dünyanın en iyi mod dağıtım kanallarından biri olan Steam Workshop/Atölye entegrasyonu planlanıyor. SCS oyunları için daha önce SCS Blender Tools yayınlanmıştı. Mod Yöneticisi gelecekteki düzenli ücretsiz güncellemelerin birinde çıkacak.

 


 

Yeni Mercedes-Benz Actros

Mercedes-Benz lisansı ve Yeni Actros modeli 1.18 güncellemesiyle nihayet ETS 2’ye eklenecek. Birkaç gün içinde açık beta ile 1.18 güncellemesini başlatmayı planlıyorlar. Oyundan sahte marka “Majestic” temizlenecek. 1.18 ile nihayet oyunda Magnificent Seven European – Muhteşem Yedili Avrupalı Kamyon üreticisi olacak. Biz bu konuda çok heyecanlıyız!


 

American Truck Simulator

Blogda son aylarda American Truck Simulator gelişimi ile ilgili haberler biraz durdu ama bu geliştirmenin ertelendiği anlamına gelmiyor. Çok yakında American Truck Simulator hakkında daha fazla şey göstermeye başlayacaklar. Nihayet birkaç kamyon lisansı imzalanacak. Daha sonra bu yıl ilk aşama sürümü tamamlanma moduna geçecek. Erken alfa sürümünün yaklaştığını hissediyor gibi olduğunu belirtmiş.


 

Kod Adı: Euro Coach Simulator

Şirkette şu an da çoğu kişi İskandinavya son rötuşları ve ATS üzerinde çalışıyor olmasına rağmen bu projeyi unutmadık. Ofislerinde birkaç kişilik ekip bu proje üzerinde çalışıyor. Küçük ekip son iki yıl boyunca Euro Coach inşası ve uygulaması üzerinde çalışıyor. Araçları inşa edildi, lisanslar kovalanıyor ve ETS2 dünyasına teknik yönleri uyarlanıyor. Oyunun amacı şu an Euro Truck Simulator 2’de mevcut olan teslimat işlerinden oldukça farklı çünkü çok duraklı rotaya sahiptir.

 

Otobüslerle bazı cansız nesneleri taşımayacaksınız bu yüzden oynanışın odağında yolcu konforu ve rota programına bağlılık var. Çalışan bir oyun unsurunu nasıl çevireceklerine dair prototip üzerinde yinelemeler yapıyorlar.

Projenin vizyonu nedir?

Kısa bir süre için bu yapıyı bağımsız bir oyuna dönüştürme fikriyle oyalanmışlar. Ama sonunda yeni orijinal içerikle tam ölçekli yapım için yeterli odağın olmadığını anlamışlar. Euro Truck Simulator 2’den elde edilen malzemenin kapsamlı olarak yeniden kullanımı Bunun bir DLC şeklinde görünmesinin daha adil olduğunu düşünmeye başlamışlar. ETS2 oyun tabanının sürekli yayınlanan güncellemelerinden faydalanarak ve aynı anda sürekli büyüyen oyun dünyasını hem kargo taşımacılığı için hem de yolcular için oyun alanı paylaşımı olacak.

 

Gelecekte blogda gelişimi ile ilgili daha fazla bilgi paylaşılacak. Takipte kalın 🙂

 

World of Trucks platformuna üye olmak için tıklayın

 


 

Haber bültenini sadeleştirip sizlere aktardık. SCS Software bu projelerle ilgili daha fazla bilgiyi resmi blogunda yayınlamaya devam edecek. Euro Truck Simulator 2 için yeni özellikler, World of Trucks platformuna daha aktif olması, Euro Coach Simulator’ın ETS 2 için DLC olarak gelmesi ve American Truck Simulator’ın gelişimine ait bilgiler, görüntüler, anlaşmalar.


 

SimülasyonTÜRK www.simulasyonturk.com

Türk oyuncu topluluğu için oluşturduğumuz siteler;

Euro Truck Simulator 2 www.eurotruck2.com

American Truck Simulator www.americantrucksim.com

Euro Coach Simulator www.eurocoachsimulator.net

 

Saygılarımızla….

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.